YAKIŞMADI; İNEBOLU POSTASI’NDAN HABER ATLATMAK

Bir mülki idarecinin ilçeyle ilgili yapılan toplantıda alınan kararları sadece bir gazeteyle paylaşması yakışmadı.

Geçen hafta ilçe kaymakamı, TSO Başkanı Şakir İşeri'den odada sivil toplum kuruluşu başkanlarına kahvaltı vermesini istedi ve basın olmayacak dedi. Pazartesi sabah 09.30 da hazırlanan kahvaltıya Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi ile sadece sivil toplum kuruluşlarından Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Sıtkı Ercankal katıldı. Ayrıca Belediye Başkanı ile Kaymakam ve birlikteliğinde Tarım İlçe Müdürü, MEB Müdürü ve Özel İdare Müdürü oval masada yerini aldı.

Basına yasak olduğu için İnebolu Postası olarak biz katılmadık.

Yapılanın kahvaltı değil de toplantı olduğunu daha sonra İnebolu Kaymakamlığının 03.02.2020 tarihli İnebolu.gov.tr internet sitesinden öğrendim.

Fakat toplantıda konuşulanlar ve bir dizi alınan kararların açıklamasını İlçe Kaymakamı ilçedeki bir gazeteye yaptı. Bu ayrımcılığın sebebi nedir, anlaşılamıyor.

İlçede ki her şeyi yazan İnebolu Postasından haber atlatmanın anlamı nedir acaba.

Evrenye Bıçağı, Kızılcık Tarhanası ve Haluçkanın coğrafi işarete girmesiyle ilgili Ticaret Odasını anladık da Şoförler Odasının ne işi var. Belediyeyi anladık da Milli Eğitimin, Özel İdarenin ne işi var. Anlaşılmayan başka bir konu, toplantıda Esnaf ve Ziraat Odası ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi niye yok, ya da diğer Sivil Toplum Kuruluşları niçin katılmadı. 

Diğer taraftan bu yapılan toplantı değil de kahvaltıysa bunu mesai saati içinde niye yaptınız. Cumartesi pazar niçin yapmıyorsunuz da resmi günde yapıyorsunuz. Belediye de, İlçe Tarım’da, Milli Eğitim’de ve Özel idare’de işi olan birçok vatandaşı neden bekletiyorsunuz.

YORUM EKLE

banner6

banner5