Tomografi Sözü… 1 hafta değil 52 hafta oldu.

Geçen yıl tam 20 Mart 2019 da İnebolu’ya gelen eniştemiz(hanımı Gökbel’li) Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’yi, başında Mehmetali Kömürcü ve Mustafa Huner Özay’ın olduğu AKP teşkilatı yollarda dizilerek karşıladı. Ona ilçeyi gezdirdi. Esnafla buluşturdu. Mustafa Özay ve Mehmetali Kömürcü her girdiği esnafa bizi seçerseniz Maliye Bakanlığında eniştemiz var, bize her konuda yardımcı olacak, hastanemizin ihtiyacı olan Tomografi cihazını ona aldıracağız, hazinenin kapısını İnebolu için sonuna kadar açtıracağız, şeklinde gösteri yaptılar. Hatta daha gerçekçi olsun diye ziyaretin yönünü hastaneye çevirdiler. Başhekimin taleplerini dinlediler. Hastanenin Tomografi cihazı ihtiyacını o gün ona hastane başhekimi detay detay anlattı.

İnebolu Devlet Hastanesi sadece İnebolu değil Abana Bozkurt Çatalzeytin Doğanyurt ve Küre ilçelerinin merkezinde bulunduğu, yaklaşık olarak 50 bin nüfusa hizmet ettiğini belirtiler.

Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati 20 Mart 2019 da orada şu sözü verdi.

Siz seçimi kazanın, Tomografi cihazı 1 haftada ihale olacak, 1.buçuk ayda da hizmete girecek. Siz başka bir şey isteyin, dedi. Bunun üzerine hastane çalışanlarının telefonların çekmediği baz istasyonu kurulması talebi için de en kısa sürede çözeceğim, bunlar basit işler dedi.

O gün insanların gözüne sokacak şekilde başhekimin odasında, hastanenin önünde Nurettin Nebati ile bol bol fotoğraf çekinip sosyal medyada yayınlayanlar,

Eniştenin cakasını İnebolu’ya satanlar,

Tomografi cihazını 15 mega proje içine alanlar,

Bu sözün üzerinden bırakın 1 haftayı 52 hafta geçti.

Bırakın hurdaları kabul etmeyi, verilen sözlerin peşine düşün.

Ondan sonra ne mi oldu?

Kastamonu’nun merkezi dahil Tosya Taşköprü Araç Cide gibi en büyük ilçelerinde AKP sandığa çakılırken,

İnebolu istenildiği gibi gereğini yaptı.

Büyük fark atarak hem belediyeyi hem de il genel meclis üyelerini AKP yaptı.

Bunun gibi sözlere inandı ve İnebolu Belediyesini AKP nin Kastamonu’da en fazla oy aldığı en büyük ilçe belediyesi yaptı.

Yani AKP diğer ilçelerde küçülürken İnebolu’da büyüdü.

İnebolu gereğini yaptı, ilçede birçok gurup yolu dururken, Nurettin Nebati’nin yeni ev yaptığı Gökbel Köyü’nün 4.buçuk Km lik yolunu sıcak asfalt yaptı.

İnebolu gereğini yaparken Nurettin Nebati gereğini yaptı mı?

Yapmadı. Ortada verilen sözlerle ilgili gelişen hiçbir şey yok.

Tomografi yok, ambülans yetersiz, hastanede telefonlar çekmiyor.

Ancak olan bir şey var,

O gün çok güzel niyetlerle sorunları dile getiren eşi de doktor olan iç hastalıkları uzmanı Fatih Atik’in 15 aylık başhekimlik görevinden sonra apar topar ilçeden gitmesi var.

Acaba neden apar topar gittiler, onları kim rahatsız etti,

Göz doktoru gitti.

İnebolu AKP için gereğini yaparken, bir yıllık süreçte AKP İnebolu için ne yaptı,

Cezaevini kapattılar, fen lisesi fos çıktı, nüfus geriledi, meslek liseleri kapandı, turizmle ilgili hiçbir gelişme olmadı, eski cezaevine kültür merkezi sözleri fos çıktı, İnsanlar Erkekarpa Köyündeki su kuyruğundan kurtulamadı.

YORUM EKLE

banner6

banner5