'Murat Demir kendi beceriksizliğini mi örtmeye çalışıyor?'

Sayın vekil "ihanet" gibi oldukça ağır bir yaftayı sayın belediye başkanına atarken hiç mi vicdanın sızlamadı?

'Murat Demir kendi beceriksizliğini mi örtmeye çalışıyor?'
banner3

MHP İl başkanı Haci İbrahim MAŞALACI Milletvekili Murat Demir'in Belediye Başkanı Uzuner ile ilgili yaptığı açıklamaya bir basın açıklaması ile cevap verdi.

Maşalacı yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

 "Bugün yerel gazetelerimizi incelerken beni hayretler içerisinde bırakan bir haber okudum.

 AKP milletvekili Sayın Murat Demir; İnebolu limanı ile ilgili olarak Danıştay’ın vermiş olduğu İnebolu limanı ihalesi için yürütmeyi durdurma kararını İnebolu Belediye Başkanımız Sayın Engin Uzuner'e bağlamış, kendisinin Kastamonu'ya ve İnebolu'ya ihanet ettiğini söyleyerek çok talihsiz bir açıklamaya imza atmış.

 Açıklamasında Sayın Belediye Başkanı Uzuner’in, geçmişte Danıştay’a açtığı davalardan vazgeçmediğini, bu doğrultuda İnebolu halkını ve belediye meclis üyelerini kandırdığını söylemiş.

Ancak Danıştay’ın vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararını bir şahsın bireysel olarak açtığı davaya istinaden olduğunu belirtmiş.

 (Buradaki çelişkiyi anlamak oldukça güç)

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarımızın bu hususla ilgili sormuş oldukları soruya vermiş olduğum cevapta da ifade ettiğim gibi MHP; ilimiz ve ülkemizin gelişmesi ve bütünlüğü doğrultusunda, her hususta elini değil gövdesini taşın altına koymuştur ki; yakın tarihte 15 Temmuz hain darbe girişimi başta olmak üzere her türlü teröre karşı devletinin ve Milletinin yanında olduğunu alenen göstermiş ve seçilmiş hükümeti de bu bağlamda desteklemiştir.

Sayın Belediye Başkanımız da yaptığı icraatlarla hem İnebolu’muzun hem de Kastamonu'nun gelişimi için her türlü baskıya rağmen elinden gelenin fazlasını yapmaktadır.

Buradan sayın vekile seslenmek istiyorum. Aşağı yukarı her ay çeşitli sebeplerle İnebolu belediyesine müfettiş gönderilmesinde dahli nedir?

Gelen müfettişlerin yaptığı incelemeler sonucunda sayın belediye başkanına yaptığı çalışmalardan ötürü takdir verdiklerini biliyor mu?

Sayın vekil, acaba liman ihaleye çıktığında nasıl bir hata yapıldı da bireysel bir itiraz karşısında Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi, bunu hiç sorguladı mı?

Yapılan ihalede bir usulsüzlük mü var?

Acaba Kastamonu'nun menfaati için birçok konuda olduğu gibi kendi beceriksizliğini mi örtmeye çalışıyor?

Sayın vekil "ihanet" gibi oldukça ağır bir yaftayı sayın belediye başkanına atarken hiç mi vicdanın sızlamadı?

Sayın vekil size tavsiyem 15 Temmuz'un nedenlerini iyi araştırmanız, kimlerin sebep olduğunu iyi irdelemeniz gerekir. Ve eğer bir "Hain" arıyorsanız bunu siyasette, üst bürokraside hala aktif görevde olan ve haklarında herhangi bir işlem yapılmayan "Kripto Fetöcüler" de arayın.

Yine başta kendi yerel yöneticileriniz olmak üzere kurumlardaki liyakatsiz yöneticileri irdeleyin.

Geçtiğimiz günlerde 1kasım seçimlerinden önce hükümetin vermiş olduğu "genç çiftçiye hibe destek " projesi sözü bugünlerde yerine getirilerek, müracaat eden genç çiftçilerimize proje kapsamında TİGEM aracılığıyla tarım il müdürlükleri tarafından damızlık, küçük ve büyükbaş hayvan dağıtımı yapılıyor.

 Bizlerde bu proje ve verilen sözün yerine getirilmesini gıptayla izliyoruz. Lakin proje de et ırkı ve et ırkı melezi 6-12 aylık dişi damızlık olması gereken büyük baş hayvanları, dağıtımındaki fotoğraflarda baktığımızda bırakın damızlık vasfını, ırkların neydi-ü belirsiz, tamamen çiftçimize ve devletimize ihanet olduğunu gördük.

Sayın vekil "hain " arıyorsanız bu projede dağıtılan hayvanların kime nasıl kim tarafından ihale edildiğini, şartname özelliklerini taşıyıp taşımadığını, hangi yetkililerin onay vererek bu sığırların damızlık diye dağıtımının yapıldığını inceleyin.

Buradan belirtmek istiyorum MHP teşkilatları olarak bizler "önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” anlayışıyla devletimizin ve milletimizin her daim yanındayız.

Ülkemizin ve ilimiz gelişmesi için bırakın elimizi gövdemizi taşın altına koyduk ve koyarız.

Bizlerin düsturunda bireysel menfaat ve çıkarlar yoktur.

Biz Belediye Başkanımız Sayın Engin Uzuner’in yaptığı çalışmalardan ve projelerinden, İnebolu'ya ve halkına malolmuş kişiliğinden memnunuz, destekliyoruz ve yanındayız.

Konuyla ilgili ayrıntılı açıklamayı yerel basınımızın huzurunda Belediye Başkanımız Sayın Engin Uzuner ile birlikte en kısa zamanda yaparak, yapılan hakaretle ilgili hukuki zeminde de hakkımızı arayacağımızı belirtmek istiyorum.

Başta Sayın AKP il başkanı olmak üzere AKP genel merkezinin yapılan bu talihsiz açıklamayı irdelemesi ümidiyle kamuoyunun takdirlerine saygılarımla sunuyorum.

 Hacı İbrahim MAŞALACI

MHP KASTAMONU İL BAŞKANI

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2017, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER