Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


KAĞITHANE’DE GÜRSELSPOR SOKAKTA KALDI!
Amatör Küme ekiplerinden,Kâğıthane’de bulunan, Gürsel sporun sahasından sonra kulüp binası da yıkılarak tarihe karışmak üzere.

KAĞITHANE’DE GÜRSELSPOR SOKAKTA KALDI!
+ -
Reklam

 

Çağlayan Kavşağı'na her gelen kişi orada mütevazı bir futbol sahası görürdü; yanında da kulüp binası. Toprak olan bu saha 50 yıldan fazladır bir kaç mahalleye hizmet vererek oradan yetişen, büyüyen, spor yapan gençlerin onbinlerce yuva olmuştu adeta. Gözlerini spora açan, gönüllerinde futbol aşkıyla ilk tanışan gençlerin sevdasıydı bu saha. Nice futbolcular yetişti bu sahadan Türkiye 1.Futbol Ligine. Burası bir nevi her kültürden gence ayırmaksızın eğitim veriyordu. Bir gün İstanbul'un en büyük Adliye Sarayı yapmak için çalışmalara başlanınca bu tesis ve gençlerin geleceği de yıkılmak üzere alınan karar işleme konuldu. Konuldu ama bunu bu insanlara nasıl anlatacaktı yetkililer. Bir usulü olmalıydı.
Gerisini Gürsel spor’un çiçeği burnunda başkanından dinleyelim: "Ben Mehmet Aslan. 48 yaşındayım. Doğma, büyüme Çağlayan'lıyım. Gençliğimizin geçtiği yerdir, yaşadığımız yerdir burası. Bugün kulübümüzün başkanlığını yapma sırası bana geldi. Bizim yönetimimizde her dönem arkadaşlık usulü zamanı olan başkanlık yapar. Bugün bizlerin ızdırabı çok fazladır. 50 yıla yakın zamandır futbolcu fabrikası olan tesisimizin maalesef kepenkleri indirilmiştir. Sahamız Çağlayan, Gürsel, Hürriyet Mahallesi spor ile beraber sayısız sporsevere hizmet vermekteydi. Bu bir eğitim idi. Hem de yüksek ğitim. Bu toprak sahadan kimler yetişmemişti ki. Galatasaraylı Serdar, Beşiktaş Kaptanı Necdet, Galatasaraylı B.Metin, Altaylı Ramazan, Galatasaraylı Rauf, Zafer, Beşiktaşlı Burhan, Sivassporlu Servet, Trabzonsporlu Suat, Adana demir sporlu Nejdet ve Beykozlu İbrahim ve Diğerleri. Bizim tesisimizden her spor sever yararlanmakta idi. Tekstil işçilerinden ilk okul talebeleri istedikleri gibi faydalanıyorlardı. Kısacası her gün yüzlerce insan burada spor yapabilme imkanı bulabiliyorlardı. Soruyorum başkana: buraya adliye sarayı yapılacağı zaman sizlere tesisinize karşı ne sözler verildi ve verilen sözler neden tutulmadı?: Bizler Gürsel halkı, Çağlayan halkı olarak altı ay öncesine kadar "Şantiye Kuruluna" ne olacağına dair bir bilgiye sahip olamadık. Çünkü ne olacağı belli değildi. Bu hususta bize bilgi belediyelerden değil de şantiye şefi ve genç bir mühendisten gelmişti. Onlar bize gelerek sahanıza şantiye kuracağız diyerek izin istediler ve böylece olaylar patlak vermeye başladı. Biz bu durum üzerine belediye yetkilileri ile görüşerek ne yapılması gerekiyorsa yapmalarını istedik. Belediye yetkilileri bir çözüm bulabileceklerini söylediler. Belediye başkanlığı döneminde Yunus Emre Parkı'nda bize yer veren Arif Çalban'ın vermiş olduğu yerimizi istedik.
Bizim orada ayrılan yerimizi vermelerini istiyoruz. Biz Gürsel spor olarak ya yıkılan binamızın altında kalacağız ya da yeni tesisimize kavuşacağız. Bizim Yunus Emre Parkı'ndaki yerimizi niye vermek istemiyorlar ki? Vermedikleri yerde şu anda can güvenliği olmadığı gibi tinerciler ile hayat kadınlarının buluşma yeri olmaktadır. Halkımız buradan faydalanmaktadır. Aynı yerde yolun karşısındaki boşy arazi de müsait yer. Orası da kulüp lokali olabilir. Bize verilmesini istemekteyiz.
Belediye yetkilileri bizden kendilerine yer göstermemizi istemektedirler. İşte yer hazır. Komedi gibi bir durum. Gençlerimiz adına üzülüyorum. Antrenman yapamıyoruz. Maçtan maça toplanabiliyoruz ancak. Şimdi benim üzüldüğüm başka bir durum var anlayamıyorum. Biz bu duruma düştük. Amatör Futbol Federasyonundan tık yok. Bizlerden her türlü maddi manevi destek isteyenler neden yanımızda değiller? Kâğıthane Kulüpler Birliği'nden neden ses yok? Oda ayrı bir komedi. Kendilerinizde bir zamanlar çalıştıkları sahamız yıkıldı gitti. Kulüp binamız da yıkılacak. Bir Allah'ın kulu ne oluyor diye hatırımızı sormadı, sormuyor. Nihayetinde yerimizi de sahamız gibi yıkacaklar. Bizim devlet ile uğraşacak halimiz yok. Biz gene de bize uzanacak bir yardım elini bekleyeceğiz. İşin başı sahamızı ve yerimizi yol geçecek diye bizi buradan çıkarıyorlar. Yerin aslında bir inşaat firmasına otopark olarak yap işlet devret usulüyle verilmiştir"
Kısa not: Haberi yaptığımız sıralarda. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından, bir yetkili Gürsel Sporla anlaşması için, kulüp binasında toplantı halinde bulunmaktaydı.Bu haber 2992 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI