Reklam
Bugun...
Reklam
Reklam


Kâğıthane’de cirit şahane, Gerisi bahane…
Kâğıthane sahrasında yüzyıllardır ata sporumuz olan cirit’e bütün İstanbullular ve Kâğıthaneliler tekrar tanık oldu. Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu attan düşme tehlikesi yaşadı.

Kâğıthane’de cirit şahane, Gerisi bahane…
+ -
Reklam

 

Kâğıthanelinin izlemeye geldiği Ata sporumuz cirit’i üst düzey yöneticilerde yalnız bırakmadı. Cirit şölenine, başta Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı KILIÇ olmak üzere, Kağıthane İlçe Kaymakamı A.Akın VARICIER, Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Cirit federasyon başkan yardımcısı Hüseyin Akarçeşme, STK başkanı Musa Can, Ak Parti İlçe Başkanı Sami İLHAN,BBP Genel başkanı Yaşar Topçu,BBP ilçe başkanı Adem Mamaç,MHP ilçe başkanı Mustafa Elma,MHP Kağıthane meclis üyesi Soner Çatalbaş,Yüksel Karakaya,İstanbul adayları Saffet Sancaklı, CHP ayrılan AKP geçen. Recai Varışlı, Ergün Keleş, sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar katıldı.
Kağıthane Belediyesi tarafından 'Sadabat Yaz Etkinlikleri' kapsamında Hasbahçe cirit alanında gerçekleştirilen Cirit Şöleni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Müsabaka öncesi Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç Ve Anayasa Komisyonu Başkanı AK Parti İstanbul adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu cirit takımları eşliğinde alanın içinde tur atarak halkı selamladı. Burhan kuzu attan düşme tehlikesi yaşadı. Belediye başkanı Fazlı Kılıç O anı görünce kendisini gülmekten alamadı.
Cirit müsabakasının Kâğıthane’de geleneksel hale geldiğini ifade eden Kâğıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, yurdun dört bir yanından gelen cirit takımlarına teşekkür etti. Ciridin ata sporu olduğuna dikkat çeken Kılıç, bu sporun yaşatılması için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.
AK Parti İstanbul adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu Gazeteci Kasım Aydın’a hitaben “Özellikle senin yazmanı istiyorum. Yeni anayasa yaptığımızda mutlaka Cirit ile ilgili bir madde koyduracağım” dedi
Daha sonra Uşak ve Erzincan cirit takımlarının yapmış oldukları gösteri ve hemen akabinde yapılan dört takımdan dörder sporcunun katıldığı kara cirit gösterisi izleyenleri cirit gösterisine doyurdu.
Gösteriye katılan hakem heyetine, takımlara ve sporculara, göstermiş oldukları bu büyük performans için teşekkür edilerek, KILIÇ ve protokol tarafından kupa ve madalyaları takdim edildi.Bu haber 2594 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI