Vali Karadeniz: 'İnebolu yolu olmazsa olmazımız'

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, ilçemize yaptığı ziyarette Nisan ayında ihale edilecek olan İnebolu-Kastamonu yolu hakkında konuştu

Vali Karadeniz: 'İnebolu yolu olmazsa olmazımız'
banner3

Kastamonu Vali Vekili Yaşar Karadeniz, ilçemizi ziyaret etti.

Vali Karadeniz, Hükümet Konağı önünde Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, Belediye Başkanı Engin Uzuner, Garnizon Komutanı Üsteğmen Gökhan Taşkın ve kamu kurum amirleri tarafından karşılandı.

Kaymakamlık makamını ziyaret eden Vali Yaşar Karadeniz'e, Kaymakam Atasoy tarafından brifing sunumu yapıldı. İlçemizin brifingini dikkatle inceleyen Vali Karadeniz, merak ettiği soruları kurum amirlerine sorarak gerekli cevapları aldı.

Toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz, İnebolu'nun konum itibariyle geleceği parlak bir ilçe olduğuna dikkat çekerek, " İnebolu şuanda bile 19 ilçemizin içerisinde en önemli 3 ilçe konumunda. Onun için daha bir çok kamu kuruluşunu ziyaret etmeden önce buraya geldim." dedi.

Özellikle İnebolu-Kastamonu yolu konusu üzerinde hususla durulması gerektiğine dikkat çeken Vali Karadeniz, şöyle konuştu: "Eğer Kastamonu'da ekonomik gelişmeye yönelik bazı çalışmaları yapabileceksek önce ulaşım sorununu çözmek konusunda hemfikir olmalıyız. Dün Cide tarafındaki sahil yolunu görme fırsatım oldu. Karayolları standardının bile muhtemelen altında olan standart bir yol. Kastamonu'nun birinci önceliği güneyden kuzeye yani Çankırı'dan İnebolu'ya çıkan bir yol bir de Cide - Çatalzeytin arası bir T çizecek şekilde duble yolla donatılması. Bu başta turizm ve sanayi için geçerli; Kastamonu'nun gelişmesi için olmazsa olmazımız. Buraları yaşanabilir hale getirdikçe en azından mevcut nüfusu korumak şansımız olacaktır diye düşünüyorum."

İnebolu'nun tarihine bakıldığında Kurtuluş Savaşı'nda oldukça önemli bir yere sahip olduğunu belirten Vali Yaşar Karadeniz, "İnebolu, Anadolu'ya gidecek cephanelerin yükünü alarak lojistik bir görev almış ve tehdit altında olmasına rağmen bunu başarmış. Bundan dolayı da tarihimiz açısından önemli bir ilçemiz." şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy tarafından Vali Karadeniz'e hediye takdiminde bulunuldu. (Barış İLYASOĞLU)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 02:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5