UYGULAMA OTELİ KAPATILDI

UYGULAMA OTELİ KAPATILDI
banner3

Her fırsatta turizmin öneminden bahsedilen ilçemiz bir turistik tesisi daha kaybetti.

İnebolu Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm Meslek Lisesi) bünyesinde yer alan ve İnebolu'ya gelen misafirlere hizmet vermek amacıyla okul döner sermaye işletmesi tarafından işletilen Uygulama Oteli kapatıldı.

3 yıl üst üste yeterli ciroya ulaşamayan Uygulama Oteli, Sayıştay kararıyla Eylül ayında alınan karar ile hizmete kapatıldı. Turizm Meslek Lisesi öğrencilerinin hizmet verdiği Uygulama Oteli yeni sezonda hizmet vermeyecek.

Şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta deniz ve ormanın bütünleştiği eşsiz bir coğrafyada muhteşem İnebolu Limanı manzarasına karşı konaklama imkanı sağlayan Uygulama Oteli'nde 18 adet standart oda yer alıyordu. Uygun oda fiyatlarıyla dikkat çeken Uygulama Oteli ne yazık ki yeterli rağbeti göremedi. Okul yönetimi ve idarecilerin kısıtlı imkanlar dahilinde yapmaya çalıştıkları reklam ve tanıtım çalışmaları da fayda vermeyince Sayıştay kararı ile Uygulama Oteli hizmete kapatıldı.

İnebolu Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin önümüzdeki yıl Uygulama Oteli'nin yeniden hizmete girmesi için başvuruda bulunacağı öğrenildi.

Karadeniz'in incisi İnebolu'muzda her platformda turizmin öneminden bahsedilirken, turistik tesislerin artması beklenirken ne yazık ki bir tesis daha kaybedildi. Turistik tesis olmadan turizmin gelişmesi beklenemeyeceği gibi turizmden kazanç elde etmeyi de bekleyemeyiz. İnebolu Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne ait Uygulama Oteli'nin yeniden ilçe turizmine hizmet vermesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5