İsa Karamehmetoğlu; Bir Kişinin İmzası İle Kimse Burayı Yıkamaz

Sivil toplum örgütlerinin cezaevinin son durumunun konuşulduğu toplantısında belirtilen, son gelen olumsuz raporun altında bir tane inşaat mühendisinin imzası olmasına, Ak Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu'da Bir Kişinin İmzası İle Kimse Burayı Yıkamaz, dedi.

İsa Karamehmetoğlu; Bir Kişinin İmzası İle Kimse Burayı Yıkamaz
banner3

Sivil Toplum Kuruluşlarının hazırladığı toplantıya katılan Ak Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, Adalet Bakanlığı Teknik İşler Daire Başkanlığı'nın bir tane inşaat mühendisinin imzaladığı güçlendirme ve onarılma mümkün görülmemektedir raporuna tepki göstererek;     Bir kişinin imzası ile verilen böyle bir rapora göre kimse karar verip burayı yıkamaz, dedi.

     Bir inşaat mühendisinin imzası ile sonuçlandırılan rapora tepki gösteren Karamehmetoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;  Üstünde açıklama olmadan böyle bir rapor olamaz. Burasının güçlendirilme yapılabilmesi için uğraşı vereceğiz. Benim ricam, illa güçlendirme değil, yeni cezaevi için yer bulmaya çalışalım. Bir şey isterken önce yerimizi tespit etmeliyiz.  Kampüs tipi cezaevi için 70-80 dönüm zorlanabilir. Cezaevinin üzerindeki arsa ormanda görülüyor. Buralar bizim çalışmalarımızın içerisinde .

     Biz cezaevi için güçlendirme istesek bütçe ayrılıp proje ayrılana kadar 1 yıl geçiyor. Ama başladıktan sonra sonuca ulaşmış demektir.

      İnebolu Cezaevindeki riskli olarak dile getirilen yerler deprem bölgesinde olmadığımız için yıllardır aynı şekilde duruyor.

  Cezaevinde güçlendirilmne yapılması için uğraşacağız. Bir Kişinin İmzası İle Kimse Burayı Yıkamaz, dedi.

Huzurevine de Güçlendirme Yapılıyor.

 

Geçtiğimiz yıllarda Huzurevi de kapandı gitti gidiyor denildi. Biz oraya müdahale ettik ve durdurduk. Huzurevi de deprem testinden geçemedi, fakat şimdi güçlendirme yapılıyor. Ve sıkıntı giderildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2017, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5