İnebolu Manş Yüzme Takımı Ankara'da boy gösterdi

İnebolu Manş Yüzme Takımı Ankara'da boy gösterdi
banner3

İnebolu Belediyesi İstiklal Manş Yüzme Takımı da Kastamonu Günlerine geldi

İnebolu İstiklal Manş Yüzme Takımı İngiltere’den Fransa’ya kadar  Manş Denizi’ni 6 sporcumuz yüzecek

 

İnebolu Belediyesi İstiklal Manş Yüzme  Takımı Eylül 2017 başnda 6 kişilik takım olarak İngiltere’nin Daver Kasabası’nda yaklaşık 34 km koşacak olan takım ekipten Yüzme Antrenörü Kamil Resa Alsaran Kaptan Hasan Heke, Ahmet Tekkeşin, Samet Yılmazer, Şahin Karakuş, Kadriye Karakuş ve Erhan Gelgit 13. Başkentte Kastamonu Günlerine gelerek destek verdiler, Kastamonu Günlerini beraber gezdiler. İnebolu Belediyesi İstiklal Manş Yüzme Takımı Kastamonu Gazeteciler Cemiyetini de ziyaret ettiler.

 Yüzme Antrenörü Kamil Resa Alsaran yaptıkları ziyarette yaptığı açıklamasında, “Ben hem Yüzme Antrenörü ve hem de aktif ultra maraton yüzücüsüyüm. Sadece yüzmekle kalmayıp tecrübelerimi de paylaşıyorum.

Biz İnebolu’nun İstiklal Savaşı’nda ülkenin kurtuluşunda yaptığı katkıyı da çok iyi biliyoruz. Karadeniz’den gelen cephanelerin Anadolu’ya İnebolu’dan nasıl hangi şartlarda yayıldığını, getirildiğini bilerek bu duygu ve düşüncelerle İnebolu ile bir araya geldik ve güzel bir takım kurduk, takımda İnebolulu ve Kastamonulu 6 yüzücü var.

Onlarla beraber de İngiltere’ye gideceğiz, Manş Denizinde İngiltere ile Fransa arasında 34 kilometreyi, 16-17 derecelik soğuk bir suda yüzeceğiz. Onları ben şu anda antilere ediyorum, şu an soğuk suya ve uzun mesafeye hazırlıyorum, takımımız 6 kişilik, içimizde en küçük olan Samet Yılmazer 20 yaşında, takım kaptanımız Samet  Heke’de 63 yaşında, yaş ortalamamız da 40’ın üzerinde, ben de 56 yaşımdayım. Manş Denizini ben daha evvel iki kez solo geçtim.

Amacımız burada İnebolu’yu en iyi şekilde tanıtmak, İngiltere ve Fransa’da Türkiye’yi tanıtmak, İnebolu Belediye Başkanımız Engin Uzuner’de bize sponsor oldu, Belediye Başkanlığı’nın sponsorluğunda biz bu meşagatli yola çıkıyoruz.  Hem spora ve hem sporcuya verdikleri destek için İnebolu Belediye’sine teşekkür ediyoruz, takımımız gayet iyi hazırlanıyor. Soğuk su antrenmanlarını Üsküdar’da Kız Kulesi’nin önünde yaptık.  Bu arda su çok soğuk yedi dereceye kadar düştü, yedi derecelerde gir çık şekilden oluyor ama 10 derecenin üzerine çıktığından birer saatlik yüzmeler halinde önümüzde haftalarda tekrar başlayacağız. 1 Eylül’de İngiltere’ye uçuyoruz, gidiyoruz, Ben ve Başkanımız Engin Uzuner’de teknede olacağız, toplam sekiz kişi ekip halinde orada olacağız. İngiltere’ye gittiğimizde hava şartlarına göre İngiltere’den start alarak takım halinde Fransa’ya kadar da yüzeceğiz. Ben arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyor, İnebolu Belediye Başkanlığımıza da katkı ve desteklerinden dolayı ayrıca yine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner’de, “Biz sporun her dalına destek veriyoruz. 6 kişiden oluşan İnebolu Belediyesi İstiklal Manş Yüzme Takımımıza da elimizden geldiğince deste oluyoruz. İnşallah sporcularımız İngiltere’de Manş Denizini geçerek iyi bir derece de elde edecekler. Ben şimdiden sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5