İnebolu 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' dedi

İnebolu Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi işbirliğinde düzenlen kampanyada toplanan 1 Milyon TL'lik yardım, Pazar günü yola çıkıyor.

İnebolu 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' dedi
banner3

İnebolu Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi işbirliğinde düzenlen kampanyada toplanan  1 Milyon TL'lik yardım, Pazar günü yola çıkıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı İnebolu Müftlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi, Halep’teki mazlumlar ve mağdurlar için yaşananlara seyirci kalmayarak başlattığı proje ile insanlık dersi verdi.

 “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla 16-31 Aralık tarihleri arasında başlatılan kampanyaya İnebolu'dan büyük destek geldi. Yalnızca 2 haftada başlatılan kampanyada 590 koli giyim, 63 koli temel ihtiyaç maddeleri ve 45 koli gıda ile toplamda 698 koli yardım toplandı. Bu kolilerde 23 bin 972 adet giyim, 43 adet halı, 3 adet soba, 14 adet yatak, 12 adet yorgan, 144 adet battaniye ve 104 adet diğer ihtiyaçlar için malzeme bulunuyor.

İnebolu Müftülüğü personeli Adem Demir'in sorumluluğunda yoğun bir çalışma içerisinde geçen kampanyaya yapılan yardımın yaklaşık 1 milyon TL değerinde olduğu bildirildi.

TIR VE ULAŞIM SÜŞEM'DEN

Diyanet İşleri Başkanlığı İnebolu Müftlüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı İnebolu Şubesi'nin “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla düzenlediği yardım kampanyasına SÜŞEM Ltd. Şti.'den büyük destek geldi.

SÜŞEM Ltd. Şti. şirket sahiplerinden Selim Kayıran toplanılan yardımların Halep'e ulaşmasındaki tır ve ulaşım giderlerini karşılayacaklarını açıklayarak kampanyaya büyük destek oldu.

Halep'te yaşananlara sessiz kalmayan İnebolu halkının yaptığı yardımlar 8 Ocak Pazar günü öğle namazından sonra İnebolu Müftlüğü önünden uğurlanacak.