İnebolu Cezaevi ve İnebolu MYO İşbirliğinde!

İnebolu Cezaevi ve İnebolu MYO İşbirliğinde!
banner3

İnebolu M  Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan Kastamonu Üniversitesi İnebolu Meslek Yüksek Okulu'na ziyaret.

İnebolu Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Ahmet Eser,  Kastamonu Üniversitesi  İnebolu Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İzzet Şener'i makamında ziyaret etti.  Ceza İnfaz Kurumu ve Üniversite işbirliğinde neler yapılabileceği birlikte masaya yatırıldı.

Düzenlenen istişare toplantısında İnebolu M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Kastamonu Üniversitesi İnebolu Meslek Yüksek Okulu arasında,  tutuklu ve hükümlüler  ile personellerin kurumda kaldıkları süreyi en verimli şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla sosyal, sportif , eğitim ve kültürel faaliyetler başta olmak üzere, her konuda işbirliği yapılacağı  belirtildi.

İnebolu Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Ahmet Eser'in kendilerini ziyaretlerinden dolayı oldukça memnun kaldıklarını ifade eden İnebolu MYO Müdürü Prof. Dr. İzzet Şener " Toplantımız son derece  verimli geçti. Bizler Üniversiteler olarak toplumun her kesimine temas etmeliyiz. Bugünde birçok konuyu ceza infaz kurumlarında neler yapabileceğimizi değerlendirdik. Ben Cezaevi Müdürü Ahmet beye bu anlamlı ve nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zira biz burada özelliklede kamu kurumları arsında bu ziyaretlerin sıklaşmasını ve yaygınlaşmasını istiyoruz. En yakın zamanda da İnebolu Cezaevine İadeyi ziyarette bulunacağız " dedi. 

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan  İnebolu Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili Ahmet Eser " Öncelikle sayın MYO Müdürümüz Prof. Dr. İzzet Şener'e içten ve samimi karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Birlikte birçok konuyu değerlendirdik , kendileri bizlere her alanda MYO olarak hükümlü -tutukluların yeniden topluma kazandırılması adına ellerinden gelen desteği vereceklerini ifade ettiler. Üniversitelerimiz bilim ve düşünce kuruluşları olmanın yanı sıra toplumun geleceğe açılan kapılarıdır. Biz bu yönüyle de Üniversitelerimizi özellikle önemsiyoruz.  Hükümlü - tutukluların topluma kazandırılması ve aynı zamanda bir meslek edinebilmeleri için çaba sarf ediyoruz. Bizlerin işi hizmet kişiler fanidir baki olan bıraktıkları eserlerdir" diyerek sözlerini tamamladı.

Sohbet ortamında gerçekleşen değerlendirme ve istişare toplantısına Cezaevi Müdür v. Ahmet Eser , MYO  Müdürü Prof. Dr. İzzet Şener'in yanı sıra  MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Karga ve MYO  Sekreteri Burhan Karagöz katıldı.

Kurum Müdür Vekili Ahmet Eser,  hükümlü -tutukluların cezaevinde yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünlerden  MYO Müdürü Prof Dr. İzzet Şener'e hediye etti.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5