Hastaneye yeni 4 boyutlu ve renkli ultrason cihazı geldi

Yeni ultrason cihazı ile 3 günde 130 hamile muayene oldu

Hastaneye yeni 4 boyutlu ve renkli ultrason cihazı geldi
banner3

İlimizde sadece Kastamonu Devlet Hastanesi ile birlikte İnebolu Devlet Hastanesi'nde de hizmete giren yeni 4 boyutlu renkli Ultrasonografi cihazı ile, erken teşhis ve tarama ayrıca gebelikte 4 boyutlu renkli görüntü alınabilecek.

İlçemize yeni yapılacak hastanede kullanılmak üzere getirilen yeni 4 boyutlu renkli Ultrasonografi cihazı ilk defa İnebolu Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladı.
İnebolu Devlet Hastanesi'nde  Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından kullanılan sıfır cihaz 3 günde 130 hamile kadına hizmet verdi.

Radyoloji doktoru ataması yapıldığında 4 boyutlu renkli Ultrasonografi tarama işlemi yapıla bilinen cihaz ile, hiper taraması dahil vücudun diğer alanlarının renkli olarak taraması yapılabilinecek ve daha fazla işlevselliği sağlanabilinecek.

Ancak, hastanede radyoloji doktoru olmadığı ve daha iyi çözünürlüğü olduğu için kullandığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Harika Yumru Çeliksoy, ultrasonografi cihazını yalnızca ultrasonda kullanabildiğini, yani gebelerde bebeklerin 4 boyutlu canlılık  hali görüntüsünün alınabildiğini ve verilere daha kolay ulaşılabildiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2017, 20:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5