Başkan Vali'ye dert yandı

Başkan Vali'ye dert yandı
banner3

Vali Vekili Yaşar Karadeniz, İnebolu Belediyesi'ni ziyaret etti.

Belediye önünde Başkan Engin Uzuner tarafından karşılanan Vali Karadeniz ve beraberindekiler makamda ağırlandı.

Belediye Başkanı Uzuner, Vali Karadeniz'e Zaferyolu Caddesi'nde yapmayı planladıkları deniz tahkimatı sosyal alan projesini göstererek dert yandı.

Karayolları Bölge Müdürlüğü ile uzlaşamadıklarından yakınan Başkan Uzuner, projelerinin onayı için 8-9 ay bekletildiğini ardından Zaferyolu Caddesi üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün kendi projesini uyguladığını söyledi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün bu projesiyle devletin boşu boşuna zarara girdiğini ifade eden Başkan Uzuner, "Zaten tahkimat için izin verilseydi 100 metrelik dolgu sonrası bu yol sağlama çıkacaktı. Ama olmadı onlar kendilerine göre tahkimatı yaptı. Sonra görüşmelerimizde bize bu tahkimatı boş bırakarak denizi bundan sonra doldurmamızı istedi. Bu şekilde bu projeyi nasıl uygulayabiliriz. Biz tahkimata dokunmadan tahkimatın ötesindeki dolguyu nasıl yapabiliriz. Bir türlü bir sonuca varamadık, biz daha güzeli olsun ilçemiz daha çok faydalansın derdindeyiz" dedi.

Vali Karadeniz, Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün olumsuz görüşünün tahkimatın zarar görmesi halinde yeni yapılan yolunda zarar görme ihtimalinin olabileceğini belirterek Karayolları Bölge Müdürlüğü ile konuyu görüşeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Uzuner, Belediye çalışmaları hakkında da Vali Karadeniz'i bilgilendirdi. Kent Müzesi'nde sona geldiklerini ifade eden Uzuner, çok yakında bu müzenin de açılacağını söyledi. Boyran sahilindeki Orman Kampı'nın da turizme kazandırılmak için vargüçleriyle çalıştıklarını belirten Uzuner, buraya 50 yataklı bir otel yapılacağını ve 1 y içerisinde açılacağını söyledi. Pazaryeri projesi için de Karayolları Bölge Müdürlüğü ile anlaşamadıklarını ifade eden Uzuner, yeni bir proje ile bir kat aşağı inip girişi mahalle arasından vererek 2 katlı yeni bir proje sunduklarını söyledi ve çalışmaların devam ettiğini iletti.

Ziyaret sonunda Başkan Uzuner tarafından Vali Karadeniz'e hediye takdimi yapıldı. (Barış İLYASOĞLU)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2017, 02:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5