AK PARTİ DE İHRAÇ

AK parti İl Başkanı Halil Uluay, ihraç istemiyle Mehmet Kayıkçı ve Birol Bozkurt’un disiplin kuruluna verildiğini açıkladı.

AK PARTİ DE İHRAÇ
banner3

 AK Parti İl Başkanı Halil Uluay İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ile Çatalzeytin İl Genel Meclis Üyesi Birol Bozkurt’un ihraç istemi ile disiplin kuruluna verildiğini açıkladı. İGM Grup toplantısında bu konuyla ilgili olarak “Partimiz genel merkezinin 15 Temmuz süreci ile ilgili  yapmış olduğu istihbarat ve değerlendirmeler sonrasında İl Genel Meclisi üyelerimiz Mehmet Kayıkcı ve Birol Bozkurt hakkında bir süreç başlatıldı. Başka sayı ve isim yok. Süreç de neticelenmiş değil, devam ediyor. Sürecin nasıl şekilleneceğini partinin tüzük kuralları belirleyecek. Neticelenmeden bir şey söylemem doğru olmaz” dedi.

AK Parti İl Genel Meclisi Grup Toplantısı, dün ilk kez İGM başkanı Mehmet Kayıkcı olmadan gerçekleştirildi.
İl Başkanı Av. Halil Uluay’ın başkanlık ettiği toplantıda gündemi ise Mehmet Kayıkcı ile Çatalzeytin İGM üyesi Birol Bozkurt’un partiden ihracı ile ilgili başlatılan süreç oluşturdu.
İl Başkanı Halil Uluay, konuyla ilgili açıklamasında, “Partimiz genel merkezinin yapmış olduğu istihbarat ve değerlendirmeler sonrasında İl Genel Meclisi üyelerimiz Mehmet Kayıkcı ve Birol Bozkurt hakkında bir süreç başlatıldı. Başka sayı ve isim yok. Süreç de neticelenmiş değil, devam ediyor. Sürecin nasıl şekilleneceğini partinin tüzük kuralları belirleyecek. Bende bilinenin haricinde özel bir bilgi yok” ifadelerini kullandı.
Partiden istifası istenen ve hakkında soruşturma yürütülen isim olmadığını söyleyen İl Başkanı Uluay, “İhraç istemlerinin sebebi nedir?” sorusuna, “Genel Merkez bir değerlendirme yapmış. 15 Temmuz süreci ile ilgili. Neticelenmeden benim bir şey söylemem doğru olmaz.” yanıtını verdi.
Uluay, Meclis Başkanı Kayıkcı’nın şu an partideki konumu hakkında ise, “Partimiz ile balantısı kesilmiş durumda. Disiplinden geri dönerse parti üyesi olarak devam edebilir. Parti olarak bizim meclis başkanını değiştirme yetkimiz yok. Yasal bir sistem var. Mehmet Kayıkcı’nın kendi tasarrufuna kalır ondan sonraki süreç. Şekillenmeden bir şey söylemek doğru değil. İnşallah memleketimiz için hayırlı bir karar çıkar” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5