Gel İnebolu'nun Dertlerini Dertlenelim

Yahu biraz saygılı olun insanlara, düşüncelere, herkes senin gibi düşünmek zorunda değil. İnsanlar senin partini tutmak zorunda değil. İnsanlar nereleri beğenir, nereleri paylaşır biraz saygılı ol. Bunları bile çamur atmak isterken yanlış yapıyorsun.

Ben İnebolu ve sorunları diyorum, sen ben tek başıma kalacağım, burada benden başkası yaşayamaz ve ticaret yapamaz diyorsun, başka şeyler söylüyorsun.    

Yazdıklarımı anlamak istememiş gibi görünüp farklı mecralara çekip dava açıp para koparma peşinde olduğun anlaşılıyor.

Günde 5 vakitlik namazı 15 vakitte kılsan gideceğin yer belli. Gidenlerin kefenine cep dikmediler.    Bu kadar para ile uğraşma, parası olanla olmayanın arasında ki farkın bazı hocanın müftünün okuduğu duadaki namenin inceliğinde saklı olduğunu herkes görüyor. Cemal İlyasoğlu’ndan din tüccarı olmayacağını sende çok iyi biliyorsun.

Sana yazdıklarımın hiçbir noktasında hakaret etmedim,  tehdit etmedim, seni aşağılamadım ve tamamen içinden geçenleri yazdım.

Ama sen ilanları tek başına almak için şikayet ettin. Benim anam babam onların atası daha da büyükleri İnebolulu. Beni HDP li gösterip çamur atma siyaseti yapacağına, ilçemiz elden gidiyor, ekonomi çökmüş durumda, son beş yılda ilçede eriyen memur sayısı 300 ün üzerinde, öğrenci sayısı 1500 ün üzerinde, hesaplamasını sen yap. Gel buna bir dur diyelim, çözüm yoluna bakalım, haberlerimizle baktıralım.

Aslında ortalığı gerecek bunlara bile girmek istemiyorum, çünkü benim İnebolu gibi bir derdim var. İnebolu’nun sorunları dertleri ve çözüm yolları var. 

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Basın Ulusun Ortak Sesidir, bir güç, bir okul, bir yol göstericidir” sözünde ima edilen basının bizler yerel ayağını oluşturmaktayız. Bundan ötürü bir ilçedeki rahatsızlıkların giderilmesi, sorunların düzeltilmesi bağlamında olanların ve yaşananların nedenlerini, gelişmelerin ve gerilemenin sebeplerini kamuoyunun gündemine taşımak basın mensuplarının bakış açısına ve etkisine bağlı olup kendilerinin tasarrufundadır.

   İnebolu Gündemini meşgul eden ekonomisini, gelişmesini ve büyümesini sağlayacak aşağıda sıralanan konuların tasarrufunu siz nasıl kullandınız. İnebolu Halkının ve çalışanların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda mı, yoksa siyasi ve idari erkin söylemleri üzerine mi kullandınız.

1-Kapanma noktasına gelen ilçemiz için çok önemli değerdeki cezaevinin şimdiye kadar, milletvekilleri ve AKP temsilcileri ve mülki amirlerin sürekli değişen açıklamalarını yaparken, kurumda çalışanların ve ailelerinin, İnebolu esnafının kuruma sahip çıkılması ve ilçede kalması doğrultusunda ki taleplerini kaç defa sayfalarına taşıdın?

2-Cezaevi’nin 530 mahkûmdan seksen mahkûmun altına düşmesine yönetiminde olduğun partinin sebebi olabileceğini düşünüyor musun?

3-İlçemiz eğitiminde ki öğrenci sayısının 5 bin üzerinde iken 3500 lere düşmesi ve öğretmen sayılarının 450 den ücretli öğretmenlerle birlikte 350 sayılarına düşmesinin düzeltilmesi, sebebinin ele alınması telafisinin yapılması için kaç defa sayfalarına taşıdın?

4-İlçemizin en güzel yerlerinden Zafer Yolu Caddesi’nde çektiğin bir fotoğtaftan ödül aldın. Ancak orası şimdi taş tahkimat ve duvar ile kapatıldı ve böyle bir fotoyu bir daha yakalama şansın olmayacak. Buraya yapılan taş dolgu ve 2 metrelik duvar yapılması seni ilgilendiriyor mu, yapılan uygulamanın yanlışlığını gösteren kaç tane haberi sayfalarına taşıdın?

5-İlçemiz sanayi esnaflarının mekan sorunlarının çözümünde ihtiyacı karşılayacak Kurt Köyü’ndeki yaklaşık 45dönüm sanayi arsasının sanayi esnafına verilmesini sağlamak için kaç defa haber yaptın?

6-Sabit Araç Muayene İstasyonu ihtiyacını kaç defa haberleştirdin?

7-Otogar Mevkiine köprü ihtiyacını kaç defa haberleştirdin?

8-Özelleştirilen İnebolu Limanında Balıkçıların barınak sorununu kaç defa haberleştirdin?

9-İlçenin en kalabalık olduğu tarihlerde, oturduğun evinin önüne ve yoluna ilkbahar ve sonbahar ayları dururken yaz aylarında toz toprak ve ses gürültüsü içinde parke çalışması yapılması içine sindi mi, Boyranaltı sakinlerinin rahatsızlığını kaç defa sayfalarına taşıdın?

10-Kırsal alandaki göçün sebebini, nedenini, çözüm yollarını, rahatsızlıkları kaç defa sayfana taşıdın?

11-İlçemizde ki resmi kurumların eleman eksikliğini ve ihtiyacını kaç defa sayfana taşıdın? 

YORUM EKLE

banner6

banner5