Kaymakam Atasoy, okullardaki fiziki çalışmalar hakkında bilgi verdi

Kaymakam Atasoy, okullardaki fiziki çalışmalar hakkında bilgi verdi
banner3

Kaymakam Abdullah Atakan Atasoy, ilçedeki okullarda öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmelerinin hem önünü açabilmek hem de diğer okullara teşvik olması nedeniyle okullardaki başarılı çalışmaları basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.

Kaymakamlık makamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Aktaş, Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Aydın, Özlüce İlk ve Ortaokulu Müdürü Selim Aydın ile birlikte okullardaki çalışmalar hakkında bilgiler verdi.      

Fiziki ve eğitimle alakalı güzel uygulamaları kim iyi yapıyorsa 2017 yılında her ay öğretmen ve okul müdürlerle bir araya geleceklerini belirten Kaymakam Atasoy, "Öğretmen arkadaşlarımızın da bireysel olarak yaptığı çalışmaları dahil ederek                 basın mensuplarımızı da davet edeceğimiz bir toplantıda hem arkadaşlarımızın emeklerini vatandaşlarımıza sunacağız, hem arkadaşlarımızı takdir edeceğiz hem de diğer arkadaşlarımızı motive edeceğiz." dedi.

Okul müdürleriyle sırayla her okulda toplantılarını belirten Atasoy, "Orada bizi misafir eden okul müdürümüz okuluyla alakalı bize bir sunum yapıyor.  Buradaki amacımız şu; eğer oradaki okulda güzel bir uygulama yakalamışsak diğer arkadaşlarımızın da bunu örnek alması, o uygulamayı uygulamasıdır."

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Kaymakam Atasoy, "Bizim hedefimiz şu olacak, çocuklarımız Allah nasip ederse üniversiteye gittiği zaman diyecek ki benim lisedeki kantinim, lisedeki kafeteryam, lisedeki yemekhanem üniversiteninkine on basar diyecek. Çocuklarımız için bunu yapmamız gerekiyor." dedi.

Okullardaki fiziksel çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Atasoy, Evliya Çelebi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nde kafeterya , kantin ve öğretmenler odası çalışmaları, İnebolu Anadolu Lisesi'ndeki kafeterya ve kantin çalışmaları, okul bahçesine kamelya ve peyzaj çalışmaları, İsmetpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Atatürk ve 15 Temmuz Şehitler köşesi çalışmaları hakkında fotoğraflarla bilgi verdi. Kaymakam Atasoy, öğrencilerin rengarenk ve yenilenen alanlardan yararlanacağını belirterek "Bunlar benim üniversitemde bile yoktu, isteyince oluyor" dedi.

ÖZLÜCE'DE GÜVEN KANTİNİ                                                                                                  

Özlüce İlk ve Ortaokulu'nda da Güven Kantini oluşturulduğunu belirten Kaymakam Atasoy, üzerinde ücretleri yazan ürünlerin başında herhangi bir görevli olmadan öğrencilerin alışveriş yaptığı ücretini ise kutuya bıraktığını belirtti. Atasoy, konuşmasında "Başlarında herhangi bir görevli, öğretmen olmadan öğrenciler sıraya giriyor, ücreti ne kadarsa ürünü alıyor, ücretini kutuya bırakıyor. Velev ki çocuk canı çektiği ürünü almak istiyor ama parası yok. İstediği ürünü alıyor, parasını ertesi gün kutuya bırakıyor. Kutudaki paralar ile satılan ürün arasında herhangi bir tutarsızlık görülmüyor. Öğrencilerin güzel yetişmesi için çok önemli bir çalışma öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Okul yemekhanelerinin de titizlikle denetleneceğini bildiren Kaymakam Atasoy," Rast gele belli günlerde çocuklarımızla birlikte yemek yiyeceğiz. O çocukların kaliteli yemek yemesi, iyi besin ve mamullerden beslenmeleri bizim için çok çok önemli. Yine okullarda kantin denetimlerin sıklaşması, çocuklarımızın zararlı olarak Bakanlık tarafından tespit edilen ürünler şuanda kantinlerimizde satılmıyor. Uygulamanın eksiksiz uygulandığı bir ilçe de İnebolu'dur. Sağlıklı nesil sağlıklı vücutta bulunur. Çocuklar kendi kendilerine doğru ve dürüst davranmayı Güven Kantini ile öğreniyor. "

"Ülkemize haince tutum ve sinsilikler eşiğinde koşan guruplara, oluşumlara, teröristlere en güzel cevabımız birbirimize sarılmamız, birbirimize kenetlenmemiz. Vatanımızı seviyoruz, vatanımıza sevgimizi  birbirimize sarılarak o hainleri bölücüleri kahredeceğiz. Onlar o görüntüleri gördükçe kahrolarak o hainliklerinden çok büyük pişmanlık duyacaklar. Ülkemizi en iyi yerlere getirebilmek için çalışacağız, kenetleneceğiz birbirimize sıkı sıkı sarılacağız. Onlarda kahrıperişan olacaklar."

Kaymakam Atasoy, son olarak "Okullarındaki güzel oluşumlardan dolayı okul müdürlerimizi ve öğretmenlerimizi, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cihan Hocamı tebrik ediyorum." dedi.