Orhan Çakır aday adaylığını açıkladı

CHP’li Orhan Çakır, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığını açıkladı

Orhan Çakır aday adaylığını açıkladı
banner3

CHP Keşan İlçe Binası’nda saat 12.00’de başayan toplantıya CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, CHP Keşa  İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldılar.   Toplantıda ilk okarak konulan Yatıkçı, Çakır’ın aday adaylığının hayırlı uğurlu olmasını belirterek başarılar diledi Toplantı da...

Haberin Tarihi: 29 Nisan 2018 - Okunma Sayısı:65 defa okundu.

CHP’li Orhan Çakır, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Milletvekilliği genel seçimleri için aday adaylığını açıkladı

CHP Keşan İlçe Binası’nda saat 12.00’de başayan toplantıya CHP Keşan İlçe Başkanı Salim Yatıkçı, CHP Keşa  İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partililer katıldılar.

Toplantıda ilk okarak konulan Yatıkçı, Çakır’ın aday adaylığının hayırlı uğurlu olmasını belirterek başarılar diledi

Toplantı da konuşan Çakır, şunları söykedi.

“Sevgili Hemşehrilerim; Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Üyeleri;

Ülkemizde her geçen gün derinleşen ekonomik kriz, siyasi krizin tetikleyicisi olmaya başlamış; işçisi, çiftçisi, sanayicisi, esnafı, emeklisi mutsuz bir Türkiye adım adım yaratılmıştır.
Ekonomik ve siyasal istikrar alarm verince hükümet Baskın seçime gitme kararı almıştır.
Bu Türkiye’yi Yönetememe krizinden başka bir şey değildir. Ülkedeki bu krizi aşacak tek parti, kurucu iradenin devamı olan Kuvayı Milliye Ruhu ile adım adım iktidara koşan Cumhuriyet Halk Partisidir.

Bende bu anlayış ve inançla; Laik, Çağdaş ve Demokratik Türkiye; Anadolu ve Trakya’nın tarihsel ve felsefi birikiminin bir sonucudur diyerek; Trakya’mızın güzel şehri, Serhad İlimiz Edirnemizden Milletvekili aday adayı oldum. Bugün adaylığımı ilçem Keşan’da bir basın toplantısı ile duyurdum. Onurluyum ve gururluyum. Ülkem böyle bir çıkmaza sürüklenirken, uçuruma adım adım yaklaşırken, sizler gibi “Bu düzen değişmeli” diyerek önemli bir göreve talip oldum.
24 Haziran 2018 sonrası oluşacak Meclis tarihi bir Meclis olacak ve Milletvekilleri de tarihi bir mücadele verecektir. Bu Mücadelenin en önemli unsuru Parlamenter Sisteme yeniden dönüşü sağlamak, rayından çıkarılmaya çalışılan demokrasiyi tekrar rayına sokmak ve kaybolan adaleti tekrar tesis etmek olacaktır. Bilmenizi isterim ki yetki verildiği takdirde hemşehriniz Orhan Çakır, bu uğurda gece gündüz mücadele etmeye, en önde yürümeye ve her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır.

İnanıyorum ki bu yola benimle birlikte baş koyan partimin her aday adayı böyle düşünmektedir.
Çünkü bizler Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN “Bağımsızlık benim karakterimdir”, İsmet İNÖNÜ’NÜN, “Namuslular da, en az namussuzlar
kadar cesur olmalıdır,” sözlerini kendimize ilke edinerek bu yola baş koymuş yol arkadaşlarıyız.

Ben bu düşünceler ışığında tüm aday adayı olan arkadaşlarıma bir kez daha başarılar diliyor, şahsıma hayırlı olsun diyerek başarı dileklerini ileten herkese şükranlarımı sunuyorum.

25 Haziran 2018 sabahı ötekisi olmayan, umut dolu, daha güzel bir Türkiye’ye uyanmak dileğiyle…”


 

 
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2018, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6

banner5