Dağ çileği toplamak için evinden ayrılan 90 yaşındaki kadından haber alınamıyor

Dağ çileği toplamak için evinden ayrılan 90 yaşındaki kadından haber alınamıyor
banner3

İnebolu ilçesine bağlı Çiçekyazı Köyü Çandır Mahallesi'nde oturan 90 yaşındaki Ganime Salcıoğlu, dağ çileği toplamak için ayrıldığı evine bir daha geri dönmedi.

Dün saat 11.00'da çocuklarıyla birlikte oturduğu evinin önünden dağ çileği ve ot toplamak için ayrılan 90 yaşındaki Ganime Salcıoğlu, iftar vaktine kadar geri dönmeyince ailesi durumu Jandarma'ya bildirdi. Olay yerine gelen İnebolu İlçe Jandarma ekipleri ve köylüler evin çevresini arasalar da Ganime Salcıoğlu'nun izine rastlayamadı. Daha sonra bölgeye ADAF ve UMKE ekipleriyle Jandarma Uzman Arama Kurtarma köpeği sevk edildi. Gece 02.30'a kadar yapılan arama sabahın erken saatlerinde yeniden başlatıldı. Ganime Salcıoğlu'nun evinde birlikte oturduğu damadı Musa Salcıoğlu, Jandarma ekiplerine verdiği bilgide, kendisinin yaşına rağmen çok dinç olduğu, her gün dağ çileği ve ot toplamak için evinden ayrıldığı ama hava kararmadan mutlaka geri döndüğünü belirterek Ganime Salcıoğlu'nun oruçlu olduğu için baygınlık geçirmiş veya düşüp yaralanmış olabileceğini söyledi.

Jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerinin yanı sıra köylülerinde destek verdiği arama çalışmalarında hala bir sonuca varılamadı. Ganime Salcıoğlu'nun yoldan geçen araçların birine binerek köyünden uzaklaşabileceği düşüncesi üzerinde duruluyor.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2017, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER